Liste over innleverte diplomoppgaver, vår 2002

I alt 40 (+ 2 fra Nytrø) diplomstudenter, noen med felles oppgave, innlevert medio juni 2002.
NB: Det er satt inn lenker til .pdf-filer i katalogen www.idi.ntnu.no/grupper/su/su-diploma-2002/.

  1. Bjørn Terje Svennes: "ESERNET Web Portalen - design og implementasjon" (1.6 MB), June 14th 2002, 143 p. - veileder: Monica Divitini og Reidar Conradi / ESERNET project.
  2. Tayyaba Arif og Lars Christian Hegde: "Inspection of Object Oriented Construction (external version)" (0.95 MB), June 12th 2002, 165 p. - veileder: Reidar Conradi and Parastoo Mohagheghi, Ericsson-Grimstad / INCO project.
  3. Kenneth Aron C. Bjørkhaugen: "MACCIS - An architectural evaluation" (0.41 MB), June 17th 2002, 53 p. - veileder: Reidar Conradi / (INCO/PROFIT) project, for forsvaret.
  4. Øystein Hoftun: "MONGO - MObile Nagging Geek Organizer" (5.9 MB), June 17th. 2002, 311 p. - veileder: Reidar Conradi (Alf Inge Wang) / MOWAHS project.
  5. Eva C. Indal: "Development of Mobile agents in J2ME or similiar technologies" (1.4 MB), June 17th 2002, 113 p. - veileder: Reidar Conradi (Alf Inge Wang) / MOWAHS project.
  6. Erlend Naalsund og Ole Anders Walseth: "Decision-Making in Component-based Development (external version)" (0.46 MB), June 14th 2002, 92 p. - veileder: Reidar Conradi (Marco Torchiano og Parastoo Mohagheghi, Ericsson-Grimstad) / INCO project.
  7. Per Christian W. Nødtvedt: "Combining the Rational Unified Process and Extreme Programming" (0.55 MB), June 17th 2002, 55 p. - veileder: Reidar Conradi / INCO project.
  8. Carl Erik R. Hauge, Kenneth Pedersen og Kjetil Pedersen: "The Rendezvous Library" (1.18 MB), June 17th 2002, 242 p. - veileder: Reidar Conradi (Roxana Diaconescu) / CSE project.
  9. Jon Arvid Børretzen: "A survey of multimedia client techniques on mobile devices (3.57 MB). June 14th 2002, 157 p. - veileder: Reidar Conradi og Alf Inge Wang / MOWAHS project.
  10. Cecilie Fløysand og Christine Fløysand: "Get-to-know-the-IT building-game-for-PDA" (2.63 MB), June 17th 2002, 163 p. + 27 p. Appendix. - veileder Reidar Conradi -- Alf Inge Wang / MOWAHS project.
  11. Nguyen Quoc Tuan: "Development of mobile agents by using a J2EE Platform" (4.1 MB), June 17th 2002, 242 p. - veileder Reidar Conradi -- Alf Inge Wang / MOWAHS project.
  12. Tahani Siddik: "LOBIS - Location Based Information Service" (3.67 MB), 29 June 2002, 303 p. - veileder Reidar Conradi -- Alf Inge Wang (og Telenor FoU).
  13. Torger Kielland (leverer i aug. 2002): "UML consistency checking" (? MB), Aug. 2002, ? p. - veileder: Reidar Conradi / INCO project.
  14. Odd Arild Sæhle (leverer høsten 2002): "Component Based Development" (for Mogul) (? MB), Dec. 2002, ? p. - veileder: Reidar Conradi / INCO project og Mogul.
  15. Petter Strand og Ulf Erik Holmen: "Annotated Call Graph" (2.1 MB), May 21st 2002, 70 p. - veileder: Tor Stålhane / PROFIT project.
  16. Øivind Mollan og Ole Johan Lefstad: "A Study of Extreme Programming to examine the effects in a development project"(1.7 MB), June 14th 2002, 71 p. - veileder: Tor Stålhane / PROFIT project (in Norwegian).
  17. Håvard J. Hauge: "How to Combine Software Process Improvement and Quality Assurance with Extreme Programmeing" (0.7 MB), June 10th 2002, 72 p. - veileder: Tor Stålhane / PROFIT project.
  18. Håvard Alstad og Espen Gjøs: "Tool Support for distributed KJ" (1.9 MB), June 14th 2002, 246 p. - veileder: Tor Stålhane / PROFIT project (in Norwegian).
  19. Karl Morten Dahl and Håkon Solberg: "Evaluering av programvarearkitektur for gjenbruk" (Statoil internal report) (? MB), 17th June 2002, 204 p. incl. Appendices. - veileder Letizia Jaccheri.
  20. Tor Ivar Eikebrokk, Roy Are Mølmann, og Markus Nordstrønen: "IBIS Media Distribution System" (43.8 MB), June 14th 2002, 428 p. - veileder Letizia Jaccheri.
  21. Liv Ryssdal Thorsen: "Extreme Programming in safety-related systems" (0.8 MB), June 17th 2002, 116 p.- veileder Tor Stålhane.
  22. Linda Kristiansen: "COTS components in safety-critical systems" (0.4 MB), June 14th 2002, 99 p. - veileder Tor Stålhane.
  23. Svein Løvland og Audun Mathisen: "Mobile Instant Messaging -- Extending Jabber to Support Mobility" (2.8 MB), June 14th 2002, 288 p. - veileder Letizia Jaccheri.
  24. Arne Marius Hallum: "Documenting Patterns" (1.8 MB), June 14th 2002, 222 p. - veileder Letizia Jaccheri - Marco Torchiano / INCO.
  25. Endre Stølsvik: "Modular Development Frameworks for Corporate Portals - A Literature Review" (3.55 MB .pdf), June 5th 2002, 153 p. - veileder Letizia Jaccheri / INCO.
  26. Tom Espen Hansen: "Mobile technology in higher education" (1.5 MB), July 12th 2002, 78 p. - veileder: Monica Divitini
  27. Aina Småvik: "Interactive Community Walls" (1.13 MB), July 22th 2002, 65 p. - veileder: Monica Divitini -- Babak A. Farshchian, Telenor FoU
  28. Per Eilif Træen: "Market Analysis of Web Service frameworks" (1.8 MB), June 17th 2002, 106 p. - veileder: Monica Divitini -- Babak A. Farshchian, Telenor FoU
  29. Camilla Hasle og Marianne S. Uthaug (ikke SU-gruppe): "Dynamic access control using roles in healthcare systems" (1.7 MB), May 30th 2002, 125 p. -- veileder Øystein Nytrø.

Diplomstudenter med elpost-adresser

Diplomstudenter:
Bjorn.Terje.Svennes@idi.ntnu.no,
Tayyaba.Arif@idi.ntnu.no,
Lars.Christian.Hegde@idi.ntnu.no,
Kenneth.Aron.Christophersen.Bjorkhaugen@idi.ntnu.no,
Oystein.Hoftun@idi.ntnu.no,
Eva.Christine.Indal@idi.ntnu.no,
Erlend.Naalsund@idi.ntnu.no,
Ole.Anders.Walseth@idi.ntnu.no,
Per-Christian.W.Nodtvedt@idi.ntnu.no,
Carl.Erik.Ryste.Hauge@idi.ntnu.no,
Kenneth.Pedersen@idi.ntnu.no,
Kjetil.Pedersen@idi.ntnu.no,
Jon.Arvid.Borretzen@idi.ntnu.no,
floysand@stud.ntnu.no,
christfl@stud.ntnu.no,
tuanquoc@stud.ntnu.no,
siddik@stud.ntnu.no,
Torger.Kielland@idi.ntnu.no,
Odd.Are.Sahle@idi.ntnu.no,

Petter.Strand@idi.ntnu.no,
Ulf.Erik.Holmen@idi.ntnu.no,
Oivind.Mollan@idi.ntnu.no,
Ole.Johan.Lefstad@idi.ntnu.no,
havardju@stud.ntnu.no,
Havard.Alstad@idi.ntnu.no,
Espen.Gjos@idi.ntnu.no,
Linda.Kristiansen@idi.ntnu.no,
Liv.Ryssdal.Thorsen@idi.ntnu.no,

Karl.Morten.Dahl@idi.ntnu.no,
Hakon.Solberg@idi.ntnu.no,
Tor.Ivar.Eikebrokk@idi.ntnu.no,
Markus.Nordstronen@idi.ntnu.no,
Roy.Are.Molmann@idi.ntnu.no,
Audun.Mathisen@idi.ntnu.no,
Svein.Lovland@idi.ntnu.no,
Arne.Marius.Hallum@idi.ntnu.no,
endrs@stud.ntnu.no,

Per.Eilif.Traen@idi.ntnu.no,
ainasm@stud.ntnu.no,
tomha@stud.ntnu.no,

I alt: 40 (+2) stk. på SU-diplomer våren 2002.

Faglæreres elpost-adresser: conradi@idi.ntnu.no, stalhane@idi.ntnu.no, letizia@idi.ntnu.no, divitini@idi.ntnu.no.

Noen sensorer for oppgavene:
sivert.sorumgard@clustra.com, Sune.Jakobsson@telenor.com, jens.otto.larsen@clustra.com.

Studieveileder ved IDI: baard.kjos@idi.ntnu.no.

Sist oppdatert 18. juni 2002, Reidar Conradi.