education

Education


Round Corner
Department of Computer and Information Science

Emner

Filter




English

Studieåret 2020/2021

Ordinære emner (80)

Kode Navn Nivå Sem. Faglærer
IT1604 Digitalt samfunn Grunnleggende H20 Eric MonteiroEric Monteiro
IT1901 Informatikk prosjektarbeid I Grunnleggende H20 George Adrian StoicaGeorge Adrian Stoica
IT2805 Webteknologi Videregående H20 Michail GiannakosMichail Giannakos
IT2810 Webutvikling Videregående H20 Trond AalbergTrond Aalberg
IT2901 Informatikk prosjektarbeid II Videregående V21 Monica DivitiniMonica Divitini
IT3010 Metoder for forskningsbasert innovasjon i IT Avansert V21 Babak A. FarshchianBabak A. Farshchian
IT3020 Aktuelle emner i informatikk Avansert H20 John KrogstieJohn Krogstie
IT3020 Aktuelle emner i informatikk Avansert V21 Maria Letizia JaccheriMaria Letizia Jaccheri
IT3022 Deltagende design Avansert V21 Yngve DahlYngve Dahl
IT3024 Forskningsmetoder i Menneske–Maskin-Interaksjon Avansert V21 Dag SvanæsDag Svanæs
IT3030 Dyp læring Grunnleggende V21 Keith DowningKeith Downing
IT3105 Kunstig intelligens programmering Avansert V21 Keith DowningKeith Downing
IT3402 Design av grafiske brukergrensesnitt Avansert H20 Dag SvanæsDag Svanæs
IT3708 Bio-inspirert kunstig intelligens Avansert V21 Ole Jakob MengshoelOle Jakob Mengshoel
IT3901 Masteroppgave i informatikk: Software Avansert H20 Dag SvanæsDag Svanæs
IT3901 Masteroppgave i informatikk: Software Avansert V21 Dag SvanæsDag Svanæs
IT3902 Masteroppgave i informatikk: Databaser og søk Avansert H20 Heri RamampiaroHeri Ramampiaro
IT3902 Masteroppgave i informatikk: Databaser og søk Avansert V21 Heri RamampiaroHeri Ramampiaro
IT3903 Masteroppgave i informatikk: Kunstig intelligens Avansert H20 Pinar ÖztürkPinar Öztürk
IT3903 Masteroppgave i informatikk: Kunstig intelligens Avansert V21 Pinar ÖztürkPinar Öztürk
IT3906 Masteroppgave i informatikk: Interaksjonsdesign, spill- og læringsteknologi Avansert H20 Dag SvanæsDag Svanæs
IT3906 Masteroppgave i informatikk: Interaksjonsdesign, spill- og læringsteknologi Avansert V21 Dag SvanæsDag Svanæs
IT3950 Masteroppgave i informatikk Avansert H20 John KrogstieJohn Krogstie
IT3950 Masteroppgave i informatikk Avansert V21 Maria Letizia JaccheriMaria Letizia Jaccheri
LAOS Læringsassistentopplæring Grunnleggende H20 Kristin Susanne KarlsenKristin Susanne Karlsen
LAOS Læringsassistentopplæring Grunnleggende V21
TDT4100 Objektorientert programmering Grunnleggende V21 Børge HaugsetBørge Haugset
TDT4102 Prosedyre- og objektorientert programmering (2x) Grunnleggende V21 Rune SætreRune Sætre
TDT4109 Informasjonsteknologi, grunnkurs (2x) Grunnleggende H20 Alf Inge WangAlf Inge Wang
TDT4110 Informasjonsteknologi, grunnkurs (2x) Grunnleggende H20 Alf Inge WangAlf Inge Wang
TDT4113 Datateknologi, programmeringsprosjekt Grunnleggende H20 Zhirong YangZhirong Yang
TDT4113 Datateknologi, programmeringsprosjekt Grunnleggende V21 Zhirong YangZhirong Yang
TDT4117 Informasjonsgjenfinning Videregående H20 Heri RamampiaroHeri Ramampiaro
TDT4120 Algoritmer og datastrukturer Videregående H20 Magnus Lie HetlandMagnus Lie Hetland
TDT4125 Algoritmekonstruksjon Videregående V21 Magnus Lie HetlandMagnus Lie Hetland
TDT4127 Programmering og numerikk Grunnleggende H20 Ali AlsamAli Alsam
TDT4136 Introduksjon til Kunstig Intelligens Videregående H20 Pinar ÖztürkPinar Öztürk
TDT4137 Kognitive arkitekturer Avansert H20 Rudolf MesterRudolf Mester
TDT4140 Programutvikling Videregående V21 Babak A. FarshchianBabak A. Farshchian
TDT4145 Datamodellering og databasesystemer Videregående V21 Svein Erik BratsbergSvein Erik Bratsberg
TDT4150 Avanserte databasesystemer Avansert V21 Norvald Hegelstad RyengNorvald Hegelstad Ryeng
TDT4160 Datamaskiner, grunnkurs Videregående H20 Gunnar TufteGunnar Tufte
TDT4165 Programmeringsspråk Videregående H20 Øystein NytrøØystein Nytrø
TDT4171 Metoder i kunstig intelligens Videregående V21 Helge LangsethHelge Langseth
TDT4173 Maskinlæring og case-basert resonnering Avansert H20 Kerstin BachKerstin Bach
TDT4175 Informasjonssystemer Videregående H20 Pieter Jelle ToussaintPieter Jelle Toussaint
TDT4180 Menneske-maskin interaksjon Videregående V21 Yngve DahlYngve Dahl
TDT4186 Operativsystemer Videregående V21 Mads NygårdMads Nygård
TDT4195 Grunnleggende visuell databehandling Videregående H20 Theoharis TheoharisTheoharis Theoharis
TDT4200 Parallelle beregninger Avansert H20 Anne C. ElsterAnne C. Elster
TDT4205 Kompilatorteknikk Videregående V21 Jan Christian MeyerJan Christian Meyer
TDT4215 Anbefalingssystemer Avansert V21 Jon Atle GullaJon Atle Gulla
TDT4225 Store, distribuerte datamengder Avansert H20 Svein Erik BratsbergSvein Erik Bratsberg
TDT4230 Grafikk og visualisering Avansert V21 Theoharis TheoharisTheoharis Theoharis
TDT4237 Programvaresikkerhet Avansert V21 Jingyue LiJingyue Li
TDT4240 Programvarearkitektur Videregående V21 Alf Inge WangAlf Inge Wang
TDT4242 Avansert programvareutvikling Videregående V21 Jingyue LiJingyue Li
TDT4245 Samhandlingsteknologi og sosiale medier Avansert V21 Monica DivitiniMonica Divitini
TDT4250 Avansert programvaredesign Avansert H20 Hallvard TrættebergHallvard Trætteberg
TDT4252 Virksomhetsarkitektur og -innovasjon Avansert H20 Sobah Abbas PetersenSobah Abbas Petersen
TDT4255 Datamaskinkonstruksjon Avansert H20 Magnus JahreMagnus Jahre
TDT4257 Digital tjenesteinnovasjon Avansert V21 Eric MonteiroEric Monteiro
TDT4258 Maskinnær programmering Videregående H20 Rakesh KumarRakesh Kumar
TDT4259 Anvendt data science Avansert H20 Patrick MikalefPatrick Mikalef
TDT4260 Datamaskinarkitektur Avansert V21 Magnus SjälanderMagnus Själander
TDT4265 Datasyn Avansert V21 Frank LindsethFrank Lindseth
TDT4287 Algoritmer for bioinformatikk Avansert H20 Pål SætromPål Sætrom
TDT4290 Kundestyrt prosjekt Avansert H20 Maria Letizia JaccheriMaria Letizia Jaccheri
TDT4295 Datamaskinprosjekt Avansert H20 Asbjørn DjupdalAsbjørn Djupdal
TDT4300 Datavarehus og datagruvedrift Videregående V21 Kjetil NørvågKjetil Nørvåg
TDT4305 Big Data-arkitektur Avansert V21 Kjetil NørvågKjetil Nørvåg
TDT4310 Intelligent tekstanalyse og språkforståelse Videregående V21 Björn GambäckBjörn Gambäck
TDT4501 Datateknologi, fordypningsprosjekt Avansert H20 John KrogstieJohn Krogstie
TDT4506 Datateknologi, fordypningsemne Avansert H20 John KrogstieJohn Krogstie
TDT4850 Eksperter i team - IT for en bedre verden Avansert V21 Maria Letizia JaccheriMaria Letizia Jaccheri
TDT4855 Eksperter i team - Storskala CO2-lagring Avansert V21 Svein-Olaf HvasshovdSvein-Olaf Hvasshovd
TDT4856 Eksperter i team - IT-styring av moderne lastebiler Avansert V21 Svein-Olaf HvasshovdSvein-Olaf Hvasshovd
TDT4857 Eksperter i team – Big Data Avansert V21 Sobah Abbas PetersenSobah Abbas Petersen
TDT4858 Eksperter i team - Digital formidling av fortiden Avansert V21
TDT4900 Datateknologi, masteroppgave Avansert V21 John KrogstieJohn Krogstie

Teorimoduler (30)

Kode Navn Nivå Sem. Faglærer
TDT01 Arkitekturer for beregningssystemer Avansert H20 Rakesh KumarRakesh Kumar
TDT02 Avanserte, distribuerte systemer Avansert H20 Svein Erik BratsbergSvein Erik Bratsberg
TDT03 Avanserte emner i visuell databehandling Avansert H20 Theoharis TheoharisTheoharis Theoharis
TDT04 Avanserte bioinspirerte metoder Avansert H20 Pauline HaddowPauline Haddow
TDT05 Moderne maskinlæring i praksis Avansert H20 Zhirong YangZhirong Yang
TDT06 Læringsteknologi Avansert H20 Michail GiannakosMichail Giannakos
TDT07 Kroppsnær databehandling Avansert H20 Michail GiannakosMichail Giannakos
TDT08 Algoritmisk spillteori Avansert H20 Magnus Lie HetlandMagnus Lie Hetland
TDT09 System- og sanntidsprogramvareinteraksjon med moderne maskinvare Avansert H20 Michael EngelMichael Engel
TDT12 Datamaskinell kreativitet Avansert H20 Björn GambäckBjörn Gambäck
TDT13 Avansert tekstanalyse og språkforståelse Avansert H20 Björn GambäckBjörn Gambäck
TDT16 Utvidet virkelighet (XR) Avansert H20 Frank LindsethFrank Lindseth
TDT17 Visuell Intelligens Avansert H20 Frank LindsethFrank Lindseth
TDT20 Virksomhetsarkitektur, Smarte byer og verdibaserte tjenester Avansert H20 Sobah Abbas PetersenSobah Abbas Petersen
TDT24 Parallelle miljø og numeriske metoder
Avansert H20 Anne C. ElsterAnne C. Elster
TDT28 Forskning i data undervisning Avansert H20 Monica DivitiniMonica Divitini
TDT29 Samhandlingsteknologi og læring Avansert H20 Monica DivitiniMonica Divitini
TDT30 Programvaresystem og digital rettighetsstyring Avansert H20 Anna Leida MölderAnna Leida Mölder
TDT31 Regulering av kunstig intelligens Avansert H20 Anna Leida MölderAnna Leida Mölder
TDT37 Digitalization in practice Avansert H20 Eric MonteiroEric Monteiro
TDT38 Klinisk prosess- og beslutningsstøtte Avansert H20 Øystein NytrøØystein Nytrø
TDT39 Empiriske studier i IT Avansert H20 Babak A. FarshchianBabak A. Farshchian
TDT41 Fra nettverk til kausale modeller innen kunstig intelligens Avansert H20 Ole Jakob MengshoelOle Jakob Mengshoel
TDT42 Spilldesignteori Avansert H20 Dag SvanæsDag Svanæs
TDT44 Semantisk Web Avansert H20 Özlem ÖzgöbekÖzlem Özgöbek
TDT46 Informasjonsgjenfinning Avansert H20 Heri RamampiaroHeri Ramampiaro
TDT50 IT for bærekraftig utvikling Avansert H20 John KrogstieJohn Krogstie
TDT63 Kvalitet av modeller og modelleringsspråk Avansert H20 John KrogstieJohn Krogstie
TDT71 Utvikling av spill Avansert H20 Alf Inge WangAlf Inge Wang
TDT99 Moderne maskinlæring for tidsrekke analyse Avansert H20 Massimiliano RuoccoMassimiliano Ruocco

PhD emner (19)

Kode Navn Nivå Sem. Faglærer
DT8111 Empiriske metoder i systemutvikling Doktorgrad H20 Babak A. FarshchianBabak A. Farshchian
DT8111 Empiriske metoder i systemutvikling Doktorgrad V21 Babak A. FarshchianBabak A. Farshchian
DT8112 Forskningsemner i helseinformatikk Doktorgrad H20 Pieter Jelle ToussaintPieter Jelle Toussaint
DT8114 PhD-seminar i datateknikk og informasjonsvitenskap Doktorgrad H20 Gunnar TufteGunnar Tufte
DT8114 PhD-seminar i datateknikk og informasjonsvitenskap Doktorgrad V21 Gunnar TufteGunnar Tufte
DT8115 Learning in Technology Rich Environments Doktorgrad H20 Monica DivitiniMonica Divitini
DT8117 Gridteknologi og heterogene beregninger Doktorgrad H20 Anne C. ElsterAnne C. Elster
DT8117 Gridteknologi og heterogene beregninger Doktorgrad V21 Anne C. ElsterAnne C. Elster
DT8118 Avansert samhandlingsteknologi Doktorgrad H20 Monica DivitiniMonica Divitini
DT8119 Klinisk beslutningsstøtte Doktorgrad H20 Øystein NytrøØystein Nytrø
DT8121 Colour Imaging Doktorgrad H20 Jon Yngve HardebergJon Yngve Hardeberg
DT8123 Advanced Computing Doktorgrad V21 Jan Christian MeyerJan Christian Meyer
DT8802 Virksomhetsmodellering og -arkitektur Doktorgrad H20 Sobah Abbas PetersenSobah Abbas Petersen
DT8805 ApPEARS og CHANGE Forskerskole Norge Doktorgrad V21 Jon Yngve HardebergJon Yngve Hardeberg
DT8806 ISSE forskningsområder og akademisk skriving Doktorgrad V21 Thomas ØsterlieThomas Østerlie
IT8001 Kontekstsensitive systemer Doktorgrad H20 Pinar ÖztürkPinar Öztürk
IT8002 Videregående emner i menneske-maskin interaksjon Doktorgrad H20 Dag SvanæsDag Svanæs
IT8003 Videregående emner i Organisasjon og IKT Doktorgrad H20 Eric MonteiroEric Monteiro
IT8802 Videregående informasjonsgjenfinning Doktorgrad V21 Heri RamampiaroHeri Ramampiaro

Etter og videreutdanning (4)

Kode Navn Nivå Sem. Faglærer
IT6110 Elements of AI
Grunnleggende H20 Helge LangsethHelge Langseth
IT6110 Elements of AI
Grunnleggende V21 Helge LangsethHelge Langseth
IT6121 Brukersentrert systemutvikling Avansert V21
IT6122 Beslutningsstøttende kliniske informasjonssystemer Grunnleggende H20 Øystein NytrøØystein Nytrø
NTNU logo